Hakkında

Azulindus & Marti S.A. İspanyol Seramik Endüstrisi firmaları arasında A&M olarak bilinen en eski ticari firmalardan biridir. Başlangıçta küçük duvar karoları üreterek, ‘Onda’ merkezli şirket 1898 yılında kurulmuştur. O günden bugüne ülkenin yüzyıllık seramik geleneğini bırakmadan sürekli yenilikçi ve güçlü bir politika sayesinde pazardaki yerini almıştır. Günümüzde A&M Ceramica, geniş duvar ve yer seramiği yelpazesinin yanı sıra inkjet tasarımı sırlı porselen seçimleri ile de büyümesini devam ettirmiştir. Çevreye saygısını yitirmeden ve kalitesinden ödün vermeden ürünlerini en son teknoloji ile üretmeye devam etmektedir.

Firmada iletişim ve pazarlama tabanlı olarak önemli iş felsefesi değişiklikleri olmuştur. Küçük bir örnek olarak ulusal ve uluslararası müşterileriyle yakın ilişkilerini yansıtmak için logosunu Azulindus & Marti’den A&M şekline dönüştürmüştür. A&M firması son yıllarda başka firmalarla birlikte veya bağımsız olarak ihracatta büyük gelişme göstermiş olup, 1971 yılından 1985 yılına kadar, İspanya’nın Ortak Pazar’a katılmasına kadar ICER İhracat Grubu’na öncülük yapmıştır.

Ayrıca 2007 yılında Castellon Ticaret Odası’nın İhracat Faaliyet Ödülünü kazanmıştır.

A&M, günümüzün globalleşen pazarına değeri yüksek, rekabetçi ürünler sunmaya devam etmeyi hedeflemektedir. Üretim kapasitesi, üretilen ürünün ölçüsüne bağlı olarak gün başına 12.000-14.000m2‘dir. Ve bu üretim kapasitesinin %70’i dünya çapında ihraç edilmektedir. Bu nedenle seramik sektöründe her yıl yapılan en önemli uluslararası fuarlara, Cevisama (Valencia) vs. katılım gerçekleştirmektedirler.
Türkiye' nin Her Yerinden | 444 34 13