Hakkında

LaFaenza Ceramica / Cooperative Ceramica d’Imola

Şirketler Grubu Cooperative Ceramica d’Imola’nın kuruluşu, 22 Haziran 1874 tarihinde Giuseppe Bucci/İtalya’daki çanak-çömlek ve İtalyan çinisi fabrikasını, sanayinin gelişmesine ve işçilerin ekonomik iyileşmesine katkıda bulunmak amacı ile karo üretimine çevirmesiyle başlar.

1884 yılında ‘Turin’ ulusal fuara katılımıyla kendini tanıtan firma, günümüzün profesyonelleriyle ve distribütörleriyle çalışan, ürün ve marka çeşitliliği ile son kullanıcının gereksinimlerini karşılayabilecek tasarım ve teknolojiye sahiptir.

Şirketler grubu Cooperative Ceramica d’Imola’nın başarısı sanat ve endüstri faktörlerini üretim prosesinde birleştirebilmesinin bir sonucudur.

Sektörde rekabet eden 4 firmasi vardır:
  • ImolaCeramica
  • LaFaenza Ceramica
  • LeonardoCeramica
  • ClipTile
7 üretim tesisi, 1.800’den fazla çalışan, yaklaşık 25.000.000 m2 üretim kapasitesi, 280.000.000 Euro’yu aşkın cirosuyla Grup endüstriyel karo üretiminin %70’i aşan kısmını ihraç etmektedir. Teknolojik yeniliklere ve tasarım araştırmalarına 2011 yılında 40 milyon Euro’dan fazla yatırım yaparak kalite standartlarını giderek artırmaktadır. 138 yıllık tarihinde ve başarılarında şirket sahip olduğu köklerinden hiçbir zaman uzaklaşmamıştır.

Sanat-Endüstri, ve aynı zamanda Endüstri-İnsani Değerler ilişkisi şirketin her zaman en kuvvetli yanı olmuştur.

Cooperative Ceramica d’Imola gelecekteki sanayi öncekliklerini karşılayabilecek ve başarabilecek değer ve kaynaklarına güvenmektedir.
Türkiye' nin Her Yerinden | 444 34 13